
Kai-Stefan Linnenkohl
Predseda správnej rady nadácie
a člen predstavenstva pre personálnu oblasť vo Volkswagen Slovakia
Kai-Stefan Linnenkohl je vyštudovaný právnik. Pre koncern Volkswagen pracuje na oddelení ľudských zdrojov už viac ako 28 rokov. V apríli 2015 prešiel do dcérskej spoločnosti skupiny IAV (Development Services) ako vedúci oddelenia ľudských zdrojov. V decembri toho istého roku sa stal riaditeľom pre priemyselné vzťahy a členom predstavenstva IAV. Po takmer piatich rokoch sa v januári 2020 vrátil do koncernu Volkswagen do spoločnosti Volkswagen Mexico, kde pôsobil ako riaditeľ ľudských zdrojov. Od októbra 2022 je členom predstavenstva pre personálnu oblasť v závode Volkswagen Slovakia a zároveň sa stal viceprezidentom AHK Slovakia (Zahraničná obchodná komora) a predsedom predstavenstva Nadácie Volkswagen Slovakia. Počas svojej kariéry si vždy vážil rozmanitosť, inklúziu a podporu vzdelávania a aktívne prispieval k propagácii týchto oblastí.
Agnieszka Olenderek už viac než 27 rokov pôsobí vo finančnom sektore koncernu Volkswagen. Svoju kariéru začala v roku 1996 v spoločnosti Volkswagen Poznaň. Od roku 2015 viedla projektový controling v poľskej Wrześni, kde pôsobila aj ako prokuristka a členka manažmentu. V roku 2021 sa stala finančnou riaditeľkou (CFO) a členkou predstavenstva pre financie, obstarávanie a IT v spoločnosti Volkswagen Poznaň. V rokoch 2021 až 2023 pôsobila aj ako členka dozornej rady Poľského združenia automobilového priemyslu a členka predstavenstva Združenia zamestnávateľov automobilových a priemyselných produktov. Od marca 2024 je finančnou riaditeľkou spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. Zameriava sa na témy, ako posilnenie postavenia žien v hospodárstve a v spoločnosti ako takej.
Boris Michalík stál pri zrode nadácie v roku 2008, kde pôsobil ako správca až do roku 2022. Ako absolvent Chemickotechnologickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej začal svoju kariéru v Bratislavských automobilových závodoch v roku 1981. Počas svojej profesijnej kariéry vo Volkswagen Slovakia sa postupne stal vedúcim Personálneho oddelenia, vedúcim PR a hovorcom spoločnosti, vedúcim Závodovej techniky, stavebného plánovania, facility managementu, správy pozemkov a vedúcim Právneho oddelenia. Podieľal sa na výstavbe prvej lakovne na motorové vozidlá v SR, ale aj na výstavbe hál pre výrobu Touarega. Od roku 2023 pôsobí ako člen správnej rady Nadácie Volkswagen Slovakia a od roku 2024 ako jej podpredseda. V nadácii kladie akcent na rozvoj vzdelávania, podporu sociálne a zdravotne znevýhodnených, podporu všetkých verejnoprospešných aktivít.
Julana Julkeová začala pôsobiť vo Volkswagen Slovakia v roku 1997 na útvare logistiky a v roku 2003 sa stala členkou Výboru odborovej organizácie. Bola členkou Výboru pre prácu so ženami, od roku 2012 sa stala podpredsedníčkou odborov a v roku 2020 obhájila ako prvá žena v histórii odborov vo Volkswagen Slovakia post predsedníčky odborov. Od roku 2012 bola opakovane zvolená za členku dozornej rady Volkswagen Slovakia za zamestnancov a rovnako je aj členkou medzinárodných koncernových štruktúr a to ako členka Európskej a Svetovej koncernovej rady, členkou medzinárodného zoskupenia odborárov strednej a východnej Európy v rámci koncernu Volkswagen.
Miroslava Hapalová vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Odborne sa venuje najmä problematike inkluzívneho vzdelávania a zabezpečeniu rovného prístupu všetkých detí a žiakov ku kvalitnému vzdelávaniu. Skúsenosti z praxe získala najmä počas vedenia slovenskej pobočky neziskovej organizácie Človek v tísni. Pôsobila tiež ako analytička v mimovládnej organizácii MESA10 v projekte To dá rozum. Má skúsenosti z medzinárodných organizácií, ako UNICEF a Rada Európy. Je spoluautorkou viacerých publikácií, analýz a výskumov, najmä v oblasti inkluzívneho vzdelávania. V súčasnosti vedie výskumný tím Scio Research, kde sa zameriava najmä na výskum využívania umelej inteligencie vo vzdelávaní.
Juraj Buzalka pôsobí ako sociálny antropológ na Univerzite Komenského v Bratislave. Vyučuje politickú a ekonomickú antropológiu. Výskumne sa venuje sociálnym a politickým hnutiam, politike pamäte a náboženstva, a transformácii vína, a to aj v aplikovanom výskume. Je autorom viacerých kníh, vrátane knihy esejí Postsedliaci: slovenský ľudový protest (Bratislava: Mamaš 2023).
Peter Bianchi je vyštudovaný právnik. V koncerne Volkswagen je aktívny 16 rokov. Od roku 2014 riadil spoločnosť Volkswagen Group Services Slovensko. V roku 2017 sa presunul do nemeckej centrály vo Wolfsburgu, kde pôsobil v rámci koncernového právneho oddelenia a v štruktúrach Project Management Office zodpovedného za koordináciu s americkým Ministerstvom Spravodlivosti (DOJ). Skúsenosti zbieral aj v rámci štruktúr koncernového útvaru Compliance. Od roku 2018 prevzal riadenie útvaru Právnych záležitostí, Compliance a Risk Managementu vo Volkswagen Slovakia. Peter Bianchi je členom dozornej rady Zväzu automobilového priemyslu SR a aktívne pôsobí ako člen predstavenstva Slovak Compliance Circle. Stál pri zrode nadácie v roku 2008 a dnes v nej pôsobí ako člen dozornej rady.
Jozef Grega je vyštudovaný ekonóm, ktorý pôsobí vo Volkswagen Slovakia od roku 2010. Svoju pracovnú kariéru začal ako projektový manažér IT projektov v oblastiach financií, HR a logistiky. Po troch rokoch v tejto pozícii sa v rokoch 2013-2016 stal odborným asistentom predsedu predstavenstva spoločnosti. V rokoch 2016-2018 viedol oddelenie podnikovej stratégie, kde bol zodpovedný aj za meranie dosahovania cieľov v celej spoločnosti.
Od roku 2018 vedie oddelenie komunikácie, kde má na starosti externú a internú komunikáciu, ako aj CSR aktivity. S osobným presvedčením zabezpečuje realizáciu podpory v súlade so stratégiou spoločnosti a organizuje firemné podujatia s dobročinnými presahmi. Od februára 2022 koordinuje podporné aktivity spoločnosti pre ľudí zasiahnutých vojnovým konfliktom na Ukrajine.
Ivan Bartík má ekonomické vzdelanie a v spoločnosti Volkswagen Slovakia pôsobí od roku 2003. Svoju pracovnú kariéru začínal na oddelení cotrollingu. V období rokov 2007 – 2009 bol asistentom finančného člena predstavenstva. Následne pokračoval vo svojom odbornom raste a od roku 2010 zastával vedúcu pozíciu so zodpovednosťou za oblasť daní, ciel, poistenia a treasury. Po návrate z 2 ročného vyslania z finančného oddelenia Volkswagen AG vo Wolfsburgu prevzal od roku 2014 vedenie finančného oddelenia spoločnosti Volkswagen Slovakia.
V roku 2015 bol členom zakladajúceho tímu Duálnej Akádemie. Stál v pozadí vzniku nadácie a v jej prvých rokoch sa spolupodieľal na zabezpečení jej finančných zdrojov. Od roku 2019 je členom dozornej rady, zameriava sa na jej finančnú stabilitu ako aj na projekty nadácie v oblasti vzdelávania a pomoci sociálne a zdravotne znevýhodneným rodinám a deťom.
Ján Macho študoval strojársky zameranie, je zamestnaný vo Volkswagene Slovakia v závode Martin od roku 2002. 14 rokov pôsobil na oddelení kvality, ako auditor výrobkov a neskôr aj ako auditor systému. Od roku 2016 pôsobí ako predseda Moderných odborov Volkswagen v závode Volkswagen Slovakia v Martine. Je taktiež členom Európskej a svetovej koncernovej rady a členom medzinárodného zoskupenia odborárov strednej a východnej Európy koncernu Volkswagen. Ako člen dozornej rady Nadácie Volkswagen Slovakia pôsobí od roku 2021. Od roku 1997 sa aktívne angažuje v pomoci deťom a mladým, najmä deťom z detských domovov.